Umíte správně používat pečující produkty na vlasy?

Celá řada žen a dívek kupuje drahé produkty pro péči o své vlasy a domnívá se, že už nemůže udělat více a vlasy stejně nerostou, lámou se, jsou suché apod. Na vině může být způsob použití těchto produktů. Zamyslete se nad tím, kdy a jak nanášíte například kondicionér, masku, olejíček, ochranu před teplem atd. Základní chybou, která se často stává je ta, když přípravky nanášíte do právě umytých vlasů. Ptáte se proč? Protože vlasy jsou "nacucané" vodou a pečující produkt po nich pouze sklouzne, ale nedostane se do hloubky, ke struktuře vlasu.

Jak to tedy dělat správně?

  • Vlasy si myjte vlažnou vodou, jemně promněte šamponem oblast pokožky hlavy a vlasů u kořínků. Šampon není třeba nanášet do délek, pro umytí bohatě stačí to, co po délkách sklouzne při oplachování. Vlasy nikdy při mytí nedřete (nedrhněte), jen šampon aplikujte jemnými krouživými pohyby. Poté jej smyjte opět vlažnou vodou.
  • Na tento krok právě většina lidí zapomíná – vlasy zbavte přebytečné vody, tzn. ručníkem (nebo ještě lépe, bavlněnéným tričkem) vlasy promačkejte (zase zde platí – žádné drhnutí). Vlas již není vodou tak nacucaný a je připravený pro aplikaci dalšího produktu.
  • Teď aplikujte kondicionér nebo masku (na co jste zvyklé), nechte působit a opláchněte
  • Znovu vlasy zbavte přebytečné vody, jak jsme již popsali v dřívějším kroku
  • Nyní na vlasy aplikujte ochranu před teplem a jiné stylingové produkty, které se mají dávat do vlhkých vlasů, nechte chvíli působit a teprve poté fénujte a upravujte kulmováním či žehlením.

Na co je dobré si zvyknout?

  • Nečešte vlasy v mokrém stavu – když je vlas mokrý, více pruží, natahuje se a tím dochází k "potrhání" jeho struktury, z krásně hladkých vlasů se tak stávají vlasy tzv. "chlupaté/rozježené" a o to jistě žádná z nás žen nestojí.
  • Žehlete a kulmujte raději menší prameny a každý tepelně upravte jen jednou (nepřejíždějte žehličkou stále dokola, vlas tím daleko více zatěžujete)
  • Pravidelně si nechávejte zastřihnout konečky vlasů (nelpěte na délce, vypelichaná špička vlasů Vám stejně moc parády nenadělá, lepší je zdravý vzhled hustších kratších vlasů, tomu věřte)

Tak jak jste na tom? Našly jste v tomto článku nějakou chybu, kterou v péči o vlasy děláte?